Gençler, Kent Konseyi Gençlik Merkezi’nde Buluştu

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi gençlerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmak ve bir arada kaliteli vakit geçirmek amacıyla düzenlemiş oldukları sinema+kahvaltı programına kaldıkları yerden devam ediyor.

Sanat Sokağı’nda yeni yerinde hizmet vermeye başlayan Kent Konseyi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programa Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş ve gençlik meclisi üyeleri katıldı. 

Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, Gençlik Meclisi’nin gençlerin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yapmaya özen gösterdiklerini söyleyerek gençlerin daha rahat ve kaliteli bir zaman geçirmeleri adına oluşturulan Gençlik Merkezi’nin öneminden bahsetti. 

Pektaş, 2012 yılında Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Türkiye’nin “En İyi Gençlik Meclisi” seçilmesinden dolayı özverili bir şekilde çalışmalarını yürüten gençlerin daha rahat bir ortamda, verimli çalışmalar ortaya çıkarmaları adına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından Sanat Sokağı’nda Gençlik Merkezi binası tahsis edildiğini söyledi. 

Pektaş, Gençlik Merkezi binasında gençlere yönelik bilinçlendirme çalışmalarının yapılabileceği, sinema ve tiyatro sahnelerinin sergileyebilecekleri, şiir dinletileri yapabilecekleri çok amaçlı bir salonun, gençlerin kitap okuyabilecekleri, ders çalışabilecekleri, rahat bir nefes alabilecekleri kitap okuma kafesi ve gençlerin eğlenceli vakit geçirebilecekleri, kendileri ile baş başa kalabilecekleri, streslerini atabilecekleri, masa tenisi, bilardo, dart, mangala, jenga gibi oyunları oynayabilecekleri spor salonunun bulunduğunu ifade etti. 

Gençlerin ilgisini çekebilecek farklı çalışmalar yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Pektaş, “ Gençlere bu binayı tahsis eden ve onlara her daim destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır’a çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Gençlik Meclisi üyeleri ise gençlerin kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri ve boş zamanlarını değerlendirebilecekleri bir mekânın olmasından büyük mutluluk duyduklarını söyleyerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a teşekkür ettiler. 

Yapılan kahvaltının ardından gençler “Umudunu Kaybetme” adlı filmi izlediler.