Gençlik Meclisi’nin Tarihe Yolculuğu Bursa İle Başladı

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri dönem boyunca yapmış oldukları etkinliklerin hem yorgunluğu atmak hem de Türkiye’nin tarihi dokusuna sahip olan şehirlerini görmek amacıyla geziler düzenlemeye başladı.

Bu kapsamda Gençlik Meclisi üyeleri tarihsel dokunun en yoğun yaşandığı illerimizden biri olan Bursa’ya gezi düzenledi. Gezi hakkında açıklamalarda bulunan Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Cemil Coşan, Bursa da farklı tarihi ve kültürel mekânları gezerek iyi zaman geçirdiklerini ve yorgunluklarını attıklarını dile getirdi. 

Coşan, Gençlik Meclisi olarak sosyal ve kültürel anlamda düzenlemiş oldukları gezilerin devamlı olacağını vurgulayarak, “ Gezi ve diğer faaliyetlerimizde bizlere destek olan ve her zaman yanımızda olan Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a teşekkür ediyorum.” dedi. 

Gezi boyunca Koza Han, Cumalıkızık, Ulu Cami, Uludağ ve Bursa Hayvanat Bahçesini gezerek teleferiğe binen Gençlik Meclisi üyeleri daha sonra Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ile bir araya geldiler. Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Cemil Coşan Malatya Kent Konseyi çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 

Gezi hakkında açıklamalarda duygularını dile getiren Gençlik Meclisi Üyeleri geziden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.