Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisinden Gençlere Yaz Okulu Sürprizi

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi organizasyonunda gençlerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak ve aynı zamanda yaz tatilini etkin ve verimli bir şekilde değerlendirmek amacıyla “Yaz Okulu” programı başlatıldı.

Sanat Sokağı içinde yer alan Kent Konseyi Gençlik Merkezinde düzenlenen ücretsiz yaz okulu programına yaklaşık 30 lise öğrencisi yer almakta. Bir ay sürecek olan ve haftanın 3 günü (Salı- Perşembe- Cumartesi) verilen eğitim programlarında gençler, hadis, adab-ı muaşeret, siyer dersleri, haftada bir tematik sinema filmi gösterisi, kitap okuma programlarının yanı sıra masa tenisi, bilardo, masa futbolu, satranç, mangala oyunları ile de sportif ve eğlenceli vakit geçiriyorlar. 

Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, gençlerin yaz tatilini kaliteli geçirmeleri ve gençlerin eğlenerek öğrenmenin zevkini tatmaları adına yaz okulunun önemli olduğunu söyledi. Gençlik Merkezinin açılmasıyla beraber gençlere dönük faaliyetlerin günden güne artacağını belirten Pektaş, “Nitelikli bir nesil yetiştirmek için nitelikli zaman geçirmek önemlidir” dedi. 

Pektaş, “Özellikle son zamanlarda gençler vakitlerini bilgisayar, cep telefonu ve televizyon başlarında geçirmekteler. Bizlerde gençlerin daha kaliteli bir zaman geçirmeleri ve kendilerine zaman ayırmaları için yaz okulu programını başlattık” dedi. 

Sosyal ve kültürel anlamda donanımlı gençlerin yetiştirilmesinin ülkemiz adına bir vefa borcu olduğunu ifade eden Pektaş, “Bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaktan sorumluyuz” dedi. 

Programa dahil olan gençler verilen eğitimlerden memnun kaldıklarını belirterek desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a teşekkür ettiler.